reede, 5. juuli 2024

JÕM Neemes ja Neeme Mudilas 14.-19.06

 Jõelähtme õpilasmalevasse saavad igal aastal registreeruda 13-19 aastased Jõelähtme valla noored.  Õpilasmalevat korraldab MTÜ Jõelähtme Noored koostöös Jõelähtme Vallavalitsusega. Malevat toetab Haridus- Ja Noorteamet läbi Noortemalevate toetuse.

JÕM 2023

Neeme grupijuhiks olin teist aastat mina. Olin nõus olema grupijuht taas juhul, kui kedagi teist vastava kutsetunnistusega ei leita.
Esimesel päeval lugesid noored üle tööohutusnõuded, said kätte T-särgid ning töö ja lõbu võis alata.
14. juunil toimetasime kõik tööks mõeldud 4 h  Neeme Sadamas.  Rannaala oli väga umbrohtu kasvanud ja adru lausa kleepunud liiva külge.
Noored asusid täis indu tööle. Purunesid raskusest mitmed suured prügikotid, mis andis vaid hoogu juurde noorte huumorimeelele ja abivalmidusele. 
Naeru ja nalja saatel tehti tööd, ent ei unustatud teha puhkepause ja juua vett.
Vaata kokkuvõtlikku klippi SIIT!
Söömas sai käia Neeme poes. Noor sai valida endale meelepärase piruka.

Teisel päeval ootasid meid ees lebola korrastamine, katkiste võrkude eemaldamine, kergliiklusteel pinkide värvimine.
Kuna kergliklustee pingid asusid päris arvestatava kaugusega lasteaiast, läks edasi-tagasi liikumise peale üsna palju aega. Pooled pingid said värvitud, ülejäänud jäid järgmiseks päevaks. Nii sai iga malevlane ka  värvimistöid teha.

Need noored, kes varem olid Neeme Mudilas käinud või eelmisel aastal malevaga majja sattunud, soovisid rühmades olla nn abiõpetajad. Lasteaia mudilastele see väga meeldis. Juba hommikul küsiti, millal need suured ometi lasteaeda jõuavad, sest eelmise aasta maleva  noored jätsid neile kustumatu mulje.
Raagritsikad tekitasid elevust ka malevlaste seas ning kaks malevlast, kokkuleppel vanematega, soovisid äsja koorunud ritsikaid endale koju. Leppisime kokku, et kui meie pisikesed ritsikad on veidi kasvanud, anname need soovijatele.
Ka õues ei antud malevlastele asu. Vabategevuse fotojahi näol kavandasin meie majale, suhtlemise julgustamisele ja liikumisele fokuseeritult.

Vaata töölehte SIIT!
Kõige põnevamateks hinnati lastele ettenäitamise harjutusi. Kõige raskemaks aga luuletuse lugemise ülesannet.
Kolmandal päeval värviti veel värvimata jäänud pinke kergliiklusteel. Samuti aidati kaunistada lasteaiaõu sünnipäevaürituseks. Aidati teha rippkaunistusi, puhuti täis õhupalle ja kaunistati nendega varjualust jms. Osa malevlasi käisid ka abiks õpetajatele rühmaga õuealalt välja liikudes. Õpetajad väga kiitsid malevlasi, kes soovisid ja oskasid väikestega tegeleda.
Tööpäeva lõpus mängisime mängu, mis aitas jätta vahva emotsiooni ja mälestuse malevakaaslastest. Rebitud kujund sai teibiga kinnitatud seljale ning iga noor sai kaaslasele mõne lause kirjutada. Nõue oli, et see ei tohi olla ebaviisakas ega solvav.
Ka minu rebitud käsi sai malevlaste poolt täis kirjutatud.
Aitäh nii positiivse tagasiside eest!
Osa malevlasi tõdes, et lihtsam on pinke värvida kui lastega tegeleda. 
Viimane Neeme tööpäev kulus Merkuuri töötoas meenete valmistamisele ja välilava õlitamisele.
Kaks viimast päeva olime töökad Kaberneeme sadamas, kus noorte sõnul oli kõige raskem töö.
Mul oli suur au nende laste juhendaja olla. 

Pille

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar