laupäev, 25. veebruar 2023

Paberivaba päev Rannapõnnides

Rohelise Kooli programmiga liitudes võtsime vastuse otsuse, et igal kuul on kõikides rühmades  vähemalt 1 päev, mil tegutseme paberivabalt. Me võime seda nimetada projektiks, säästlikuks toimetamiseks, ent kõige rohkem väärtustame selle otsuse juures just loovuse arengut. Iga vahend aitab õppida, kui oskad selle olulise vaid leida. See on õpetajatele paras väljakutse, sest aina tuleb uusi põnevaid lahendusi leida.

Ostisme Büroomaailmast lasteaeda väikesed valged tahvlid, millele saab tahvlimarkeritega kirjutada. Tahvlitega komplektis on  ka magnetid ning tahvlite tagaküljel on ka magnetid, mis võimaldavad laste töödest metalsel pinnal nt ühistöö luua.


Richard tunneb end tegevuses väga tähtsalt, sest ta saab õppida koos koolieelikutega, ehkki tema koolieeliku staatuseni on veel veidi aega.Lastele on sellised tegevused vägagi meetmööda, sest iga uus vahend tekitab suurema huvi õppimise vastu. Tahvli positiivse küljena tõid lapsed välja omaduse, et kui miskit valesti läheb, saab selle lihtsalt ära kustutada ja uuesti teha. Paberil on kustutamine raske ja mõnikord jäävad kustutamisest jäljed.

PilleKommentaare ei ole:

Postita kommentaar