kolmapäev, 27. november 2024

Õuealalt välja

 Rannapõnnid

Rannapõnnide õppekäigud väljaspoole lasteaia õueala on viinud meid korviga metsa, seeni otsima. Tormise ilmaga oleme teada saanud, mis isevärki tegelased on "merejänesed" ja kuidas neid meres märgata. Oleme uudistanud Neeme sadamat ja saanud teada, miks laevad talveks sadamast ära viiakse. Uurinud, kuidas tomatid rannaliivale kasvama said...

Muidugi oleme ka palju seiklusrada külastanud ja kuhjaga osavust juurde saanud.                                                                 




Männikäbid

Võimalusel käivad Männikäbid õueskäikudel uurimas ka lasteaia ümbrust. Jalutame metsas ja mere ääres, kus uurime taimi, putukaid, veelinde, tuult, suuri laineid ning kõike muud, mida loodus pakub.

Viimati käisime otsimas sügisesi värve ja õitsejaid nii lasteaia õuealal mere ääres kui metsaserval.

Enne seda käisime metsa all otsimas oksi Halloweeni dekoratsioonide jaoks.

Eriti meeldib lastele end külili visata pehme sambliku sisse ja seal end rullida.

Oma lehekesed kunstitööde jaoks korjab samuti laps ise ja no loomulikult on nad meil suured kivide kogujad.

Aeg ajalt uurime ka mis elu toimub meie putukahotellis.

Suuremate Männikäbidega saab aeg-ajalt ronitud ka seiklusrajal.



Õp Miina



Rõõmupallid

Rõõmupallide rühma Rohelise kooli 2024/25 õppeaasta teemaks on „Meri ja rannik“.

Sellega seoses oleme mitmetel sügis päevadel kasutanud õuesõppe võimalust ja viinud läbi õppetöö rannikul mereääres. Igal matka korral on meil käsitletud uus ja põnev teema, mis seostub „Meri ja rannik“ temaatikaga.

 

12.09 – matk mereäärde. Vaatlesime merre pandud kalavõrke ja arutlesime, kuidas võrku pannakse ja millal neid välja võetakse. Vestlesime, mida saame toiduks võrke kasutades.

20.09 Maailmakoristuspäeva raames matk rannikul ja mereääres. Lapsed korjasid jalutuskäigu ajal prügi. Teemal "Meri ja rannik" rääkisime merereostusest ja lapsed leidsid rannaalalt erinevat prügi. Vaatlesime klaasikilde, mis olid mere soolases vees oma

 teravusekaotanud kaotanud.

                                 
27.09 matkasime mereäärde spordinädala raames. Külastasime Neeme sadamat. Vestlus mere kalade teemal. Lapsed loetlesid meres elavaid kalu: lõhe, ahven, räim, kilu, angerjas jm. Mängisime rannas sportlikke liikumismänge. Uurisime vana laevavraki viimseid jäänukeid. Tagasi liikusime mööda rannajoont, pidasime Sirje juures piknikku ja vaatlesime/loetlesime aialilli ja põõsaid.


02.10 matk loodusesse, jalutuskäik läbi sügisese metsa. Sihtkoht rannik. Kuna õues tibutas vihma ja oli väga tuuline, siis saime mere ääres rääkida tuulise ilma ohtlikkusest. Vestlesime mereliiklusvahenditest, merel sõidust tormiga, laevahukkudest ja vrakkidest. Mida teha siis kui inimelu satub ohtu halva ilma puhul? Kuidas pääseda ja mida peab teadma inimelu päästmisest.

09.10 matk metsa, teemaks „Õpin tundma ranniku äärses metsatukas kasvavaid seeni".

Kohtasime sirmikut, kukeseent, puraviku ja kärbseseent.

25.10 matk mereäärde, mereääres vestlesime teemal: "Tormise ilma mõjud keskkonnale". Tormiga oli meri ranna kallastele uhtunud adru. Selgitasime, mis on adru ehk mererohi ja mis otstarbel saab seda kasutada. Tõime näiteid, kuidas saab koduaias adru kasutada, näiteks väetamise eesmärgil (kasvuhoones, roosipeenras, ilupuudele jms.). Jalutuskäigul kohtasime tormise mere poolt tõusuvee ajal välja juurteni uhutud männipuid. Lapsed arvasid, et küll on vahva, et nii on juhtunud, sest sellist mändi saab kasutada turnimiseks.



Õp Marju



 



Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar