Programmi juhib Foundation for Environmental Education (FEE) - valitsusväline heategevusele orienteeritud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada jätkusuutlikku arengut. Ülemaailmse haardega organisatsioon. FEE erinevate programmidega töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana. Programm on ülemaailmne ja selles osaleb 51 000 kooli 67 maalt. Eesti liitus programmiga 2016. aastal, mil programmiga liitumise soovi avaldas 37 Tallinna lasteaeda ja kooli. 2018. aasta kevadel oli programmiga liitunud 52 õppeasutust.
Programmi juhib Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. Rohelise Kooli programmi koordinaator Eestis on Sirje Aher MTÜst Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED. Programmis osalemist toetab Tallinna Keskkonnaamet ja Tallinna Haridusamet.
Aastatel 2016/2017 toetas elurikkuse ja looduse teema põhjalikumaks käsitlemiseks käivitatud projekt "Suur taimejaht" tegevusi ka Toyota Europe. 2018./2019. õppeaasta tegevuste läbiviimiseks sai Rohelise Kooli programm toetust Keskkonnainvesteeringute Keskuselt ning programm muutub uuest õppeaastast üle-eestiliseks.
Mida programmis osalejad teevad?
Rohelise Kooli programmil on kolm struktuurset elementi:
1.Seitsmest sammust koosnev strateegia
2.Käsitletavad teemad
3.Rohelise lipu taotlemine kui selle kriteeriumid on täidetud. Osa kriteeriume on FEE poolt, osa töötab iga maa ise välja.
Edukaks tegevuseks on vajalik haridusasutuse juhtkonna ja hoolekogu toetus. Võtmeküsimuseks on töötajate aktiivne kaasamine, pikaajaline pühendumine ja valmidus kaasata õpilasi otsustusprotsessidesse.
Rohelise kooli teemad:
- Elurikkus ja loodus
- Kliimamuutused
- Energia
- Globaalne kodakondsus
- Tervis ja heaolu
- Meri ja rannik
- Prügi
- Kooliõu
- Transport
- Jäätmed
- Vesi
Toit
Aastas tegeldakse vähemalt kolme teemaga. Üks käsitletavatest teemadest peaks olema, kas kliimamuutused või globaalne kodakondsus, teised võib vabalt valida.
Meie valitud teemad on järgmised:
2018/19 teemad:
Rannapõnnid: prügi ja jäätmed
globaalne kodakondsus
Rõõmupallid: elurikkus ja loodus
õueala
Männikäbid: meri ja rannik
Meie valitud teemad on järgmised:
2018/19 teemad:
Rannapõnnid: prügi ja jäätmed
globaalne kodakondsus
Rõõmupallid: elurikkus ja loodus
õueala
Männikäbid: meri ja rannik
2019/2020
Rannapõnnid: tervis ja heaolu
Rõõmupallid: kliimamuutused
Männikäbid: transport
Rannapõnnid: tervis ja heaolu
Rõõmupallid: kliimamuutused
Männikäbid: transport
2020/2021
Rannapõnnid: vesi ja energia
Rõõmupallid: toit
Männikäbid: elurikkus ja loodus
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar