Taaskasutusnädalat oleme korraldanud mitmeid kordi ja väga erinevalt. Mõnikord toimetame vaid lasteaiapõhiselt, teinekord suuremalt ning kaasame lapsevanemad/kogukonna.
Sel aastal andsime lapsevanematele väljundi, et korraldame raamatute ja mänguasjade ringluse. Seadsime lauad valmis ning iga pere sai tuua ringlusse oma kodust kaupa.
* Ilmselt koguks ringlusse minevad esemed kokku nt neljal päeval ning viimasel asetaks laudadele välja uue lapse/pere jaoks. Põhjus lihtne. Kuna koridoris olidid lauad, mis pidevalt uue põneva kaubaga täienesid, siis lapsed oli nii põnevil, et soovisid aina neid laudu vaatama minna ning tavapärane lasteaiaelu oli häiritud.
Meil oli hea meel, et ka raamatuid läks ringlusse, sest just raamatud on meie selle õppeaasta fookuses.
Pille
Männikäbides
Taaskasutusnädala raames meisterdasime linnule pesa.
Taaskasutuse nädala raames saame kasutusse mitmed õue tegevuseks mõeldud mänguautod ja kopad. Avastamisrõõmu jagus!
Õp.Marju
Rõõmupallides
Rõõmupallide rühma lapsed meisterdasid kahvli ja mullikile abil kevadise tulbipildi. Lastele meeldis mullikilega mängida ning mulle välja vajutada. Peale mängimist sai iga laps enda pildile mullikile abil muru kujundada.
Rääkisime ka erinevatest tulbisortidest ja vaatasime pildimaterjali. Samuti arutlesime, et mida lilled kasvamiseks vajavad. Lastele meeldis mõte, et lilled vajavad peale toitainete ja vee ka palju hoolt ning armastust.
Õp Kätlin
Rannapõnnides
Vesteldi taaskasutusest. Milliseid asju saab edasi pakkuda, kui me neid enam ei vaja või oleme neist välja kasvanud?
Uudistasime üheskoos raamatut, mille õpetaja just taaskasutusest oli saanud. Raamat oli täiesti uue raamatu välimusega. Kui asju hästi hoida, saavad neid paljud inimesed kasutada. Kuidas me võiksime rühmas oma raamatuid ja mänguasju hoida, et neid veel paljud-paljud lapsed saaksid kasutada? Laste mõtted.
Lugu kuulamiseks: Palavikulilled. (Taaskasutusest saadud raamat)
Õp Margit
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar